Esti iskola

Suli hírek

A játszószőnyeg típusai és tulajdonságai

jatszoszonyeg

A játszószőnyeg típusai és tulajdonságai

Ahogy nő a baba egyre többet lesz ébren, és ilyenkor valamivel le kell kötni a figyelmét, ugyanakkor biztonságos, komfortos környezetet kell teremteni neki a játékhoz. Erre a legalkalmasabb a játszószőnyeg lehet. A játszószőnyeg fekvőfelülete nagyon puha és kényelmes, teljesen bababarát anyagból készül, könnyen tisztítható, általában babamosószerrel ajánlott, mert az biztosan nem okoz allergiát a babának. A játszószőnyeg felszereltségét illetően a játékrúdon elhelyezkedő játékok lehetnek főleg rágókák, amelyek nagyon jók a fogíny masszírozására, valamint sok szőnyeg esetében tükör is található. Ez utóbbi akkor a legbiztonságosabb, ha a tükrön olyan fólia van, amit a baba nem tud leszedni, így biztonságos.

Van olyan játszószőnyeg is, ami egy habszivacsból készült puzzle, de akár háromdimenziós formába is összerakható, így nemcsak szőnyeg, hanem remek fejlesztőjáték nagyobb gyerekek számára, akik már ki tudják rakni a szőnyeget a darabkákból. Továbbá létezik olyan változat, aminek része egy rezgő párna, ez megnyugtatja a hason fekvő babát. A játszószőnyegre ugyanakkor kitehetőek a pici játékai, mint a csörgő, plüssmaci, építőjáték stb.. Az ülni tudó babánál készségfejlesztő játékokat, kúszó-mászó apróságoknál labdát, játszóhengert is tehető a szőnyegre, amivel elfoglalják magukat. A játszószőnyeg ugyanakkor hatással van a baba fejlődésére, hiszen fejleszti a látását, a mozgását, a hallását, és a finom kézmozgását is. a finom kézmozgás fejlesztése esetében fontos, hogy minél több különböző anyag legyen a szőnyegen, amit megfoghat a baba.

Vélemény, hozzászólás?