Esti iskola

Suli hírek

Az öntvény kandalló számos pozitívuma

öntvény kandalló

Az öntvény kandalló számos pozitívuma

Jogosan merülhet fel a kérdés a fűtőszerkezet megvétele előtt, hogy milyen modellre essen a választás? Beválik majd a vízteres modell, vagy épp a légfűtésest lenne érdemes megvenni? Rengetegen gondolkoznak el a hagyományos öntvény kandalló megvételén is, ami a mai napig nagy sikernek örvend. Érthető a népszerűsége, hiszen mégiscsak egy megbízható, stramm és relatíve könnyen kezelhető szerkezetről van szó, amelyikre mindig számítani lehet. Az öntöttvas modellek a matériájuknak és felépítésüknek hála, gyorsabban képesek átmelegedni. Sőt, a bordázatuknak köszönhetően egyenletesebb és erőteljesebb hőleadásra képesek, mint például az ugyanolyan paraméterekkel rendelkező lemez változatok. Az is nagy előny, hogy ha az öntvényből készült típust valóban rendeltetésszerűen alkalmazza az ember, akkor biztos, hogy sokáig megbízhatóan fog üzemelni. Az öntvény kandalló működési elve és technológiája azonban nem mondható a legkorszerűbbnek. A kialakításából adódóan bizonyos formai és technikai megoldásokat tekintve alulmarad a lemezkandallóhoz képest. Öntvényből például nem nagyon készítenek 80 cm-nél szélesebb betétet. Emellett szintén hátrányként említhető, hogy az öntöttvas szerkezetek drágábbak is, de mint tudjuk, a megbízhatóságot meg kell fizetni.

Biztonságos fűtést a kandalló külső kémény révén

Hiába adott a profi kandalló vagy kályha, ha a füstelvezető rendszer hibás vagy nem elég hatékony. A praktikusságával hódít a könnyűszerkezetes, speciálisan szigetelt kandalló külső kémény, azaz a SILCA PRO LC 90. A modernségét igazolja, hogy ez már a korszerű építészeti előírásoknak és követelményeknek is teljes mértékben megfelel. Ennél a külső burkolat és a szigetelés már egy egységet alkot. A rendkívül kis súlynak hála pedig, szinte bárhol alkalmazható. A kandalló külső kémény csekély súlyának hála nem követeli meg a speciális alapot. Különösen akkor jó tulajdonság ez, ha az épületben utólag akarnak kiépíteni kéményt. A Silca PRO LC 90 kéményfalazat alkalmazásával a ház tulajdonosának nem kell semmiféle további kéményszigetelést alkalmaznia.

Vélemény, hozzászólás?