Esti iskola

Suli hírek

Bőrproblémák esetében mikor és hogyan segít a kannabisz olaj

kannabisz olaj

Bőrproblémák esetében mikor és hogyan segít a kannabisz olaj

Bőrünk az első védelmi vonal a baktériumokkal, korokozókkal szemben, ezért nagyon fontos, hogy gondoskodjunk róla. A bőr a test legnagyobb szerve, ez egy külső réteg, amely lefedi az egész testünket, beleértve az izmokat, csontokat és létfontosságú szerveket. Továbbá a bőrünk fontos tápanyagokat, D-vitamint, B-vitamint, és oxigént is nyel és tárol. Fontos, hogy bőrünket védjük, ápoljuk és óvjuk. A legnagyobb védelem érdekében a kannabisz olaj is bevethető. Összetételében a kannabidiol mellett sok zsírsavat, fehérjét, vitaminokat és egyéb tápanyagokat is tartalmaz, amelyek az egészséges bőr számára nélkülözhetetlenek.

Az olaj hatóanyagai a sejtek közelében fejtik ki hatásukat anélkül, hogy a véráramlásban kerülnének. A kannabisz olaj segít a bőrproblémák enyhítésében, például a gyulladást, viszketést, és égést, rovarcsípést, fertőzéseket és sérüléseket enyhíti, valamint a nap okozta károk helyreállításában is segít. A kannabisz olaj ajánlott használata naponta két azon a területen, ahol a bőr problémával küzd, körkörös mozdulatokkal masszírozzuk a bőrbe. A kannabisz olajat közösen a rozmaringgal is szokták alkalmazni, mivel ez a közös szérum pozitív hatással van a bőrsejtek megújulására, és egészséges és gyönyörű állapotban tartja azt, a rozmaring stimuláló hatást fejt ki. A bőrbetegségek közül az ekcémát, pikkelysömört szokták a leginkább kiemelni, amelyek gyógyításában a kannabisz olaj kiemelkedő szerepet játszik. Bőrünk egészségének és szépségének megőrzése érdekében használjuk a természetes gyógymódokat.

Vélemény, hozzászólás?