Esti iskola

Suli hírek

Karácsony előtt érdemes tudni, melyek most a legnépszerűbb társasjátékok

Karácsony előtt érdemes tudni, melyek most a legnépszerűbb társasjátékok

Ajándékozni könnyű. Bemegyünk a boltba, veszünk valamit, odaadjuk és kész. De jól ajándékozni? Elképesztően nehéz lehet. Főleg, ha tényleg örömet akarunk okozni, de ehhez nem ismerjük eléggé az ajándék „címzettjét”. Ilyenkor jöhetnek a cikkek az internetről „Mi a legjobb ajándék egy 8 évesnek?” és hasonlók. De míg mi valamennyire csak ismerjük az unokaöccsünket, ezeknek a cikkek írói minden bizonnyal nem. Mi lehet a segítségünkre? Nagyban meg tudja könnyíteni az ajándékozást, ha az ember tudja, hogy most mik számítanak a legjobb társasjátékoknak. Ezzel akár olyan ajtókat is kinyithatunk, amelyekről sem a megajándékozott, sem a szülei nem tudtak: ahogy egy igazán jó tanár akár a matematikát vagy fizikát is meg tudja szerettetni a gyerekekkel, egy igazán jó stratégiai társasjáték egészen új gondolati folyamatokat indíthat el egy fiatal (akár tinédzser!) fejében is.

 

Karácsonyra melyek a legjobb társasok?

Idén karácsonykor könnyen lehet, hogy nemcsak a szeretet ünnepe és a családban szokásos közösen eltöltött idő miatt maradunk majd otthon szeretteinkkel, hanem a korlátozások, a megváltozott helyzet, a vírusveszély, stb. miatt is. Azzal számolva tehát, hogy gyerekeink legalább a teljes téli szünetet otthon töltik majd, és a baráti találkozások egyáltalán vagy nem nagy mértékben játszanak majd szerepet a december végi – január eleji időszakban, egyértelmű, hogy rengeteg együtt töltött idővel kell számolnunk. Ezt jobban is el tudjuk tölteni, mint TV vagy laptop képernyőt bámulva, így érdemes olyan társasokat választani, amelyekben tényleg el lehet merülni és tényleg sok időt vesznek el, méghozzá jó értelemben.

 

Kisebb gyerekekkel melyek működnek jól?

A Gémklub webáruházban, ahol a csapat már 1986 óta együtt van és népszerűsít, kiad, sőt saját maga is fejleszt játékokat, a családi társasjáték menüpont alatt a bevezető stratégiai játékok almenüpontot ajánljuk, ahol 309 terméket találunk, 1500 és 27.000 Ft közötti áron. A három legmagasabb értékelésű játék

  • a Royals társasjáték, ahol 1600-as évekbeli családok szerepében küzdhetünk európai szintű befolyásért rengeteg különböző stratégia lehetőséggel,
  • a Knatsch – Lovagok, amely egy különleges, kockapókeren alapuló, egyszerű és pörgős kockajáték, ahol lovagi tornát kell nyernünk, várakat elfoglalnunk és persze figyelni a kártyákra, és a
  • 7 wonders angol kiadása, amely nem véletlenül nyerte el 2011-ben az év Gémer díját, hiszen ennyire könnyen megtanulni egy civilizáció-építő játékot nagyon ritka. Az egyik nagy előnye, hogy kiküszöböli a holtidőt a körök alatt…

 

És tinédzserekkel?

Itt egyértelműen a az összetett stratégiai játékok a nyerők.

A legnépszerűbbek:

  • az Earth Reborn, ahol emberek és zombik küzdenek egymással, és
  • a Koryo, amely 10-20 perces játékidővel igazán gyors, nagyon izgalmas élményt nyújt, 5490 Ft-ért.

Vélemény, hozzászólás?