Esti iskola

Suli hírek

Kifejezetten tartós a modern zsindely

Kifejezetten tartós a modern zsindely

A különféle régi technológiák gyakran kerülnek ismét előtérbe, természetesen némi modernizálást, átdolgozást követően. Éppen ebbe a kategóriába sorolható a zsindely is mint építőelem. Amikor egy lakás kialakítására kerül a sor, akkor az alap és a tető azok a részek, amik kiemelt jelentőséggel bírnak. Az alap adja a teljes szerkezeti merevséget, a tető pedig gondoskodik a belső részek megóvásáról. A gyakran zord időjárási viszontagságoknak, főként a felső rész van kitéve. Pontosan ezért nem mindegy, milyen alapanyagból készül a fedést nyújtó réteg. A zsindely régen kifejezetten fából született meg, de manapság inkább ásványi összetevőkre alapozzák a készítését. Bár kis hazánkban régen nagy divatnak örvendett, a modern zsindely Amerikából indult el térhódító útjára. Közismert, hogy az Egyesült Államok bizonyos részein gyakran kifejezetten zord körülmények uralkodnak. Hurrikánok, tornádók, jégesők söpörnek végig bizonyos részeken, így a zsindely ezeket az erőpróbákat ki kell tudja állni. A gyártók minden tőlük telhetőt megtettek, hogy biztosítsák a kiemelt tartósságot.

Úgy tűnik igen jó eredményt értek el, hiszen a tapasztalatok nagyon pozitívak. Ha biztosak vagyunk a döntésünkben, hogy az új otthonunkon ezt a terméktípust szeretnénk alkalmazni, akkor már csak a megfelelő külsővel rendelkezőt kell kiválasztanunk. Ez sem lesz egyszerű feladat. Jó néhány zsindely kialakítás létezik. Ezekről többet megtudhatunk a zsindely.com weboldalon. Mérjük fel a rendelkezésre álló kínálatot, majd döntsünk. Ne feledjük a profi kivitelezéshez tapasztalt szakemberekre van szükségünk, akiket ugyanitt megtalálhatunk.

Vélemény, hozzászólás?