Esti iskola

Suli hírek

Könnyebb a munka az önjáró benzines fűnyíróval

önjáró benzines fűnyíró

Könnyebb a munka az önjáró benzines fűnyíróval

A benzinmotoros fűnyírók kapcsán 2 fontos tulajdonságról érdemes beszélni: az ergonómiai kialakításról és a teljesítményről. Az önjáró benzines fűnyíró tervezésekor és gyártásakor a mérnökök mindig nagyon odafigyelnek a tökéletes kialakításra. Ennek a hozzáállásnak köszönhetően a gépek úgy készülnek, hogy azok alkalmazásakor az egész munkafolyamat relatíve könnyű és komfortos. Bizonyos önjáró benzines fűnyíró fajtáknál állítható a kormány magassága, ami még kényelmesebbé teheti az egész procedúrát. Mindenki be tudja állítani a berendezést a saját magasságához viszonyítva. Az ergonomikus önjáró benzines fűnyíró ismérve, hogy a kormányon kiépített fogantyúk tökéletesen illeszkednek a használójuk kezéhez. A masinák másik fontos tulajdonságát a teljesítmény adja. A ma megvehető gépek java része nagy teljesítményre képes, ezért tökéletesen megfelelnek méretesebb zöld területek gondozására is. A hatékonyságot a belsőégésű motorok biztosítják, jellemzően a négyütemű fajták. Az önjáró fűnyíró azért nagy kedvenc napjainkban, mert teljes mértékben megkönnyíti a használójának a munkáját. Nem kell különösebb erőt kifejtenie ahhoz, hogy a fűnyíró dolgozzon, haladjon. Mindezt elősegíti az, hogy a kerekeken futóművek is találhatók, illetve az erős motor előre és hátra hajtja a kerekeket. Így az alkalmazás során nem szükséges különösebb erőt kifejteni.

Mi a hengerkéses fűnyíró sikerének a titka?

Aki szép pázsitot szeretne úgy, hogy nem akar sokat foglalkozni az ápolással és gondozással, a megfelelő munkagépet kell megvegye. Az olló vágási mechanizmusát imitáló hengerkéses fűnyíró egy tökéletes választás. Az álló késhez enyhén hozzáérve forognak a spirális hengerkések, és finom metszéssel, roncsolás nélkül vágják el a fűszálakat. Ugye a forgókéses fűnyíróknál nem vágás történik, hanem sokkal inkább szakítás, tépés és roncsolás, hiszen a tartozék nagy sebességgel ér a fűszálak végéhez. A roncsolt fűszál viszonylag hamar gyógyul, de ez nem mondható a legideálisabb nyírási módszernek. Ezért is döntenek sokan a hengerkéses fűnyíró mellett.

Vélemény, hozzászólás?