Esti iskola

Suli hírek

A legszebb ajándék a család, de azért vannak elég szuper ajándékok a Lolmark kínálatában

A legszebb ajándék a család, de azért vannak elég szuper ajándékok a Lolmark kínálatában

Szeretek olvasni, nemcsak szépirodalmi és ismeretterjesztő regényeket, kortárs költészetet, hanem szakszerűbb pszichológiai könyveket is, különösen azokat, amelyek a tanulmányaimhoz kapcsolódnak. Ezeket inspirációsforrásként használom, szeretek elmerülni a lapjaikban, és átvenni belőlük a lehető legtöbb tudást. Nagyon sok könyv van, amely hatással volt rám az évek során. Itt van például egy olyan, ami igen nagy hatású volt az egész világon. A hatékony emberek hét szokásáról szóló könyv az egyik leghíresebb, amit valaha írtak, több mint harminc nyelvre fordították le. A könyvet 1989-ben írta a szerző, miután 25 éven át tanulmányozta az emberi viselkedést. Úgy vélte, hogy van hét olyan szokás, amelyet a mindennapi életünkben gyakorolnunk kell, ha sikeresek akarunk lenni a munkahelyünkön, az iskolában vagy a családi életünkben. Ezek a szokások a következők: Légy proaktív (vállalj felelősséget a saját életedért)! Kezdd a céllal a szemed előtt (tűzz ki célokat). Fontosnak tartja továbbá azt is, hogy tegyük a legfontosabb dolgokat az első helyre (azaz priorizáljunk, állítsunk fel fontossági sorrendet). Gondolkodjunk úgy, hogy mindenki nyerjen (keressük a kölcsönös előnyöket, azokat a win-win helyzeteket, ahol mindenki jól jár). Kezdeményezzünk – mutassunk vezetői attitűdöt – ez elsőre talán túl hasonló lehet az első, „légy proaktív” ponttal. Emellett az is fontos, hogy állítsunk fel alternatívákat (gondolkozzunk kreatívan, fontoljunk meg minden lehetőséget). Az is nagyon fontos, hogy legyünk megértőek (hallgassuk meg a másikat). A pszichológiai podcastok is kiválóan alkalmasak a pszichológia területének megismerésére, és arra, hogy többet tudjunk meg arról, mi zajlik az elmében. Rengeteg információ áll rendelkezésre, de nehéz lehet kitalálni, hol kezdjük el. Nagy rajongója vagyok a podcastoknak, és már középiskolás korom óta hallgatom őket – például mostanság vezetés, házimunka vagy edzés közben. Valami produktív elfoglaltságot adnak, miközben új dolgokat tanulhatok és szórakoztathatnak. Szóval akár olvasnál, akár hallgatnál valamit a témában, bőven akadnak lehetőségek, és szerintem bármilyen rohanó hétköznapba beilleszthetők. Imádok útközben (is) tanulni!

Arról is szeretnék kicsit mesélni ebben a bejegyzésben, hogy milyen fontos számomra, hogy személyre szabott ajándékokkal mutassam ki a szeretetemet a családom felé – ebben pedig általában segítségemre van a lolmarkt.hu a számtalan, személyre szabható apróbb és nagyobbacska meglepetéssel. Nálunk a családban például hagyomány a karácsonyi póló – van, hogy ezzel ajándékozzuk meg egymást, de mivel már több szettünk is akad, ezért van miben hangolódni, vagy Szenteste az asztalhoz ülni. Ki lehet jelenteni tehát, hogy kész gyűjteményünk van lolmarktos pólókból és pulcsikból, és mindegyikről elmondható, hogy jól bírja a gyűrődést – nem látszik meg rajtuk az intenzív, decemberi használat. Nagyon jó minőségűek, a viseletük is nagyon kellemes. Nem véletlen, hogy törzsvásárlók lettünk náluk. A karácsonyi póló tehát nálunk tényleg hagyomány, és egyben nagyszerű ajándék is. De nem csak karácsonyi póló található a lolmarktnál online, hanem bármilyen korosztályt tekintve rábukkanhatunk egy olyan ajándékra, ami telitalálat lehet neki. Szülinapra, névnapra, évfordulóra vagy Valentin-napra is megannyi vidám grafika közül választhatunk, ami kerülhet a felsőkön felül például bögrére vagy sapkára – és akkor ne feledkezzünk meg a legénybúcsús és lánybúcsús szettekről! Akár egy párnak is adhatunk összefüggő, mégis különálló ajándékot – egy-egy „matchy-matchy” póló formájában. A lehetőségek tárháza végtelen, ott van például az Oscar szobrocska, mókás szlogenekkel, feliratokkal, a leendő „díjazott” megmosolyogtatása céljából. Ezt a terméket akár szettben is vehetjük pólóval. Talán még nem említettem, de a lolmarkt nem csak online érhető el – Pest megyében több üzletük is akad, míg további vidéki kis- és nagyvárosokban szintén megtalálhatjuk őket. Fontos tudni azonban, hogy a boltokban csak személyesen fogadnak megrendelést, telefonon és e-mailes formában nem. Ugyanakkor sokaknak lehet praktikus, hogy személyesen tudják intézni az esetleges nyomtatást, vagy szeretnék megnézni a készleten lévő termékeket a vásárlás előtt. Én az online rendelést preferálom, mert a közelünkben nincs lolmarkt bolt, másrészt a kiszállítás így is csupán 1-2 munkanapot vesz igénybe, ami szerintem nagyon szuper és gyors szállítás. Nem is gondolnám egyébként, hogy „nagyüzemben” is gyártanak pólókat és egyebeket – tényleg, akár egy nagyobbacska céges megrendelést is leadhatunk. Ezek lehetnek akár valamilyen sporteseményhez, rendezvényhez kapcsolódó pólók is, de „sima” csapatépítős pólókat, pulcsikat, sapkákat vagy bögréket is lehet tőlük ilyen formában rendelni. Van egy külön, az ilyen, nagyobb megrendelések leadására kialakított űrlap. Ott minden részletet meg tudunk adni, például a különféle felsők és kiegészítők részleteit is. Ugyanis például pólóból is többféle van: lehet szó sima vagy galléros pólóról, ahogyan pulcsiból is van belebújós vagy cipzáras változat. És ott van még lehetőségként a klasszikus atléta vagy a baseball sapka. Ebből is látszik, hogy a lolmarkt milyen komplex szolgáltatást nyújt: a családi és a munkáltatói igényeket is ki tudja szolgálni. Ahogyan már említettem, a házhozszállítás roppant gyors, természetesen a kiemelt időszakokban, a nagy ünnepek előtt érdemes minél hamarabb megrendelni a kiválasztott terméket, mert olyankor nőhet a kiszállítási idő. A GLS futárszolgálat 12 ezer Ft-os rendelési értékig 1490 Ft-ért viszi házhoz a rendelést, 12 ezer Ft felett 1390 Ft-ért, azonban ha eléri a 20 ezer forintot a rendelés, úgy ingyenes a szállítás. A futárnak ráadásul hagyhatunk megjegyzést is az arra kialakított rubrikában, pl. ha igényeljük, hogy felhívjon a kiszállítás előtt, vagy más név szerepel a kapucsengőnkön. Aki nem preferálja a házhoz történő kiszállítást, annak lehetősége van a csomagpontra történő rendelés elküldésére is. Országszerte számos GLS csomagpont várja az ügyfeleket, így mindenki kiválaszthatja a hozzá legközelebb esőt. Ez esetben azonban csak a bankkártyás fizetés lehetséges, amikor leadjuk a rendelésünket. A GLS csomagpontba történő szállítás díjszabása megegyezik a házhozszállítás áraival. Ne feledkezzünk meg a boltokról sem, amiből tizenkettő található országszerte. Ha az adott minta elérhető a boltban, akkor akár már egy aznap elkészülő rendelésről beszélhetünk, hiszen hogyha a póló és a minta is rendelkezésre áll a helyszínen, az nagyban leegyszerűsíti és meggyorsítja a folyamatot. Azonban arra is van lehetőség, hogy az online leadott rendelést bolti átvétellel igényeljük. Erre érdemes több időt számolni, azonban előnye, hogy teljesen ingyenes, értékhatártól függetlenül. Itt 1-7 munkanap között kell kalkulálnunk, a megrendelés ugyanis a központi műhelyből megy ki, jellemzően a hét második felében készülnek el, érkeznek meg a rendelt termékek. Fontos azonban, hogy a boltokra nem lehet előre rendelést leadni, sem telefonon, sem emailben, tehát vagy a helyszínen adjuk le a rendelést, vagy az online elérhető készletből rendelünk, és azt kérjük bolti átvétellel. Ugye nem is olyan bonyolult? Mi imádjuk a lolmarkt.hu-t, csak ajánlani tudja őket az egész család!

Vélemény, hozzászólás?