Esti iskola

Suli hírek

Body geometry Fit – kerékpár testreszabás lépései

Body geometry Fit – kerékpár testreszabás lépései

A Body geometry Fit – kerékpár testreszabás során azt kell érteni, hogy a kerékpárt teljesen a tulajdonosához illően állítják be. A testreszabás során a magassághoz, testarányhoz, és egyéb fizikai adottságokhoz, mint például a hajlékonyság, kerül beállításra a kerékpár, a legjobb kiegészítők kíséretében. A Body geometry Fit – kerékpár testreszabás első lépése egy rövid beszélgetés, amely által a kerékpározási szokásokat mérik fel, a célokról kérdeznek, valamint a panaszokról is szó esik, annak érdekében, hogy egy komoly személyre szabott végeredmény születhessen. Ezt követi egy anatómiai felmérés, amely a Body geometry Fit – kerékpár testreszabás alapját képezi. Az anatómiai felmérés során a hajlékonyságot, az izmok kötöttségét, kar és lábhossz különbséget mérnek, ezeknek az eredményei fontos szerepet játszanak a beállítás során. Különös figyelmet kell fordítani a lábfejre, ugyanis a nem megfelelően támogatott láb önmagában is sok probléma forrása.

Tovább haladva a testreszabás folyamatán a legsokatmondóbb az, ahogyan a kerékpáron elhelyezkedik az egyén, tehát a méréseket mindig össze kell kötni azzal, ahogyan a kerékpáron ülünk és ahogyan hajtjuk azt. A kerékpáron való elhelyezkedést két fontos pozíció alapján lehet vizsgálni, az egyik a kerékpár vonalában felállva, a kiegyensúlyozott hajtást, a hajtás szimmetriáját kell figyelni. Ebben az esetben a kapcsolódási pontoknál kell megteremteni az összhangot, máskülönben ízületi és izomfájdalom, jelentkezhet. A másik fontos pozíció a súlypont eloszlatása, ebben az esetben mérni kell a felsőtest szögét és beállítani a legideálisabb kormánypozíciót a vállnak, a hátnak és a karoknak.

Vélemény, hozzászólás?