Esti iskola

Suli hírek

Kimondottan sokoldalúak és pozitívak a datolya hatásai!

datolya hatásai

Kimondottan sokoldalúak és pozitívak a datolya hatásai!

A modern kor nem féltétlenül hozta el ez emberek életébe azt a fantasztikusan boldogot, amit elvártak tőle. Hiába a nagy technikai fejlettség, még soha nem volt ennyi egészségügyi panasz, mint manapság. Sorra jelennek meg az újabb betegségek, vírusok, amik komolyan megterhelik a szervezetet. Itt kapcsolódnak be a történetbe a datolya hatásai. Természetesen itt nem kifejezetten és kiváltképpen csak erről a gyümölcsről van szó, ugyanis még nagyon sok olyan tápanyagforrás van, amit mi magunk is megtermelhetünk és igény szerint fogyaszthatunk. A datolya hatásai ugyanakkor rendkívül kimagaslóak a növény egyedi mivolta révén. Sokan vannak, akik a legédesebb gyümölcsnek tartják. Ennek megfelelően fantasztikus desszert, de természetesen ennél sokkal többet ad.

Tele van rostokkal, ami segíti az emésztést, javítja a bélműködés. Az energiaszintünket is megemeli, hiszen bőven akadnak benne cukrok. A datolya hatásai között szerepel a vérszegénység javítása. A kimagasló vas tartalma révén ugyanis segít a vörösvértestek termelődését. Az állapotos nőknek is nagyon előnyös a fogyasztása, valamint a másnaposság elleni küzdelemben szintén hatékony megoldásnak számít. A datolya hatásai főként a magas vitamin és ásványi anyag tartalmából származik. Csökkenti a koleszterin szintet, javítja a szív- és érrendszer működését. Ha még eddig nem tettük volna, akkor mindenképpen megéri kipróbálni és rendszeresen fogyasztani. A datolya hatásai nagyon sokrétűek, ezért bátran tegyük táplálkozásunk szerves részévé ezt a kiváló gyümölcsöt. Garantáltan nem bánjuk meg a döntésünket.

Vélemény, hozzászólás?